בדק בית

 
 

בדק בית

האם גם אתם עוברים לשכונה או עיר חדשה ? קניתם בית יפה ומאובזר שיהפוך להיות בית החלומות ? זו רק תחילת הדרך ! ישנם צעדים רבים שיש לעשות על מנת להבטיח כי הבית היפה חיצונית ופנימית הוא אכן בית ראוי למגורים אשר יספק את כל צרכיכם. הבדיקות שיש לערוך ע"י חברה מוסמכת כדוגמאת מסתמכות על מודל swotאו swat, זה תלוי במשרדי בדק בית. מילים אלו הן ראשי תיבות  שמשמעותן Strengths, Weaknesses, Opportunities, Threatsאו Strengths, Weaknesses, Advantages, Threats. הראשונים, strengthsו weaknessesהן החוזקות והחולשות שמתייחסות לפנים הדירה. לעומת זאת, Opportunities/Advantages, threatsהן החוזקות והחולשות שמאפיינות את סביבת החוץ של הדירה, ולכן שמן הלועזי הוא "יתרונות" ו "איומים": דברים ברי קיימא ששינויים קשה עד בלתי אפשרי, לעומת שינויי הפנים שהוזכרו קודם לכן, שהם נגישים יותר. במאמר זה נסקור בפניכם את דרכנו לבצע בדק בית על פי מודל swat.
 
חוזקות Strengths
 
בדיקת החוזקות תיעשה על ידי סיור בדירה, מעבר מדוקדק על כל חלקיה, כולל הדברים הקטנים והקשים לאיתור. כאשר נזהה חשד לתוספת בניית מרפסת בלתי חוקית, נוודא שהיא חוקית עם העירייה, ונעזור לך להשיג גושפנקא חוקית למבנה במידה והוא אינו חוקי. בנוסף, נבצע בדיקה מדוקדקת לצנרת הדירה ולרשתות הגז והחשמל ונוודא שהן תקינות ומספקות את צרכייך כנדרש. בדק בית מטעמנו ימצה את כל החוזקות בדירה ויפתיע אותך בכמותן ובהיקפן.
 
חולשות Weaknesses
 
בדיקת החולשות תיעשה באופן דומה לבדיקת החוזקות: ייעשו סיורים בדירה וייאספו ראיות לחולשות שעשויות להתעורר בה. מבעיות בצנרת, בגז ובחשמל ועד לבעיות של תוספות בניה בלתי חוקיות שקודמך בדירה בנה שם בלי לדווחץ. אנו נפעל במלוא מיצוי הדין למיגור החולשות הללו.
 
יתרונות Advantages
 
יתרונות הן חוזקות חוץ: כל מיני דברים טובים שמתרחשים בבניין ובשכונה שיכולים להיטיב עם דירתך ואף לאפשר לך לייקר את מחירה בשל קיומן. דוגמאות: מורה פרטי למקצועות בית הספר שפועל בבניין, קניון שבנוי בשכונת המגורים אך במקום שלא מסב לך הפרעות ממנו, מתנ"ס, בית ספר, אוניברסיטה, מקומות עבודה קרובים, ומכוני יופי. במסגרת בדק בית ימוקסמו כל יתרונות הסביבה הקרובה העסקים בסביבה הם יתרונות ברורים וכל שאתה עשית הוא בחרת דירה בסביבה הנכונה !
 
איומים Threats
 
רובריקה לא רצויה בבדק הבית: לא לך ולא לנו בתור חברת בדק בית. יחד עם זאת, כללי האתיקה שלנו מחייבים לבדוק איומים ולהזהיר אותך מפניהם. במידה והאיום גדול מדי נשקול להציע לך לוותר על הרכישה. בפסקה זו נביא לפנייך מספר דוגמאות לאיומים. להלן מספר דוגמאות מן הקלה לכבדה: הדירה נמצאת לייד שכונה של מוסכים ומחסנים: משאיות מזהמות ייסעו מול חלון ביתך מדי יום ללא סביבה שקטה ופרטית. סמוך לדירה מתהלכים שיכורים, השכונה סובלת מכנופיות פשע מאורגן, והאיום החמור ביותר: העירייה ביטלה פרוייקטים בשכונה. ביטול פרויקטים הוא איום חמור מעין כמוהו שמצביע על אחת משתי סיבות לכך: הפשע בשכונה הגיע לרמות חמורות שמשכו יזמים מהשכונה, או שלרשויות הלאומיות ישנן תוכניות שיעדיפו להסתיר מכם אודות בניית כביש ופינוי השכונה. בשונה מסעיף החולשות, סעיף האיומים כמעט ולא ניתן לפתרון, וחומרתו תצריך את ביטול עסקת הדירה.

 

 

 

גלאי עשן