ליקויי בניה

 
 

ליקויי בניה

לפני שנרצה לרכוש מבנה מסוים ניאלץ לבדוק את כל מרכיביו של המבנה, מחשש כי קיימים בו ליקויי בניה. ליקויי בניה הם כל אותם פגמים הקיימים במבנים, פגמים בעקבות כך שהמבנה נבנה לא בצורה התקנית והנכונה לפי החוק, מערכות שהתקלקלו במשך הזמן שהמבנה קיים, כמו מערכת ביוב, חיפוי קיר. לא כדאי להיות פזיזים כשמשקיעים כסף רב על דבר כה יקר, רצוי לבדוק את הדברים היטב לפני כן. לבדוק אם המבנה שווה את הסכום המוצע לקנייה, ואם יש בו פגמים שלא ניתן לעבור עליהם בשתיקה.

חשוב לבדוק אם קיימים ליקויי בניה, גם כדי שנשלם את הסכום שהמבנה באמת שווה. אף אחד לא ירצה לשלם על מבנה כלשהו, לא משנה לאיזה צורך הוא נקנה, סכומים שלא שווים את ערכו האמיתי. אנשים רבים יעדיפו להעלים עין ולא לומר לנו כי קיימים ליקויי בניה במבנה אותו אני עתידיים לרכוש. בהמון מצבים נזדקק לעזרה חיצונית מגורם שלישי, כמו מהנדס בניין, שיוכל לבדוק את המצב במקומנו ולומר לנו אם קיימים ליקויי בניה במקום. גם כיוון שאנחנו פחות מבינים בתחום, וגם כי הוא יודע איך להסתכל על מבנה, ויודע לזהות פגמים או ליקויי בניה שאינם תקינים. 
 
המון מבנים נבנים לא לפי התקן ולא לפי החוק. המון מבנים שקיימים הם בעלי ליקויי בניה רבים. הם לא שווים את המחיר המוצע עליהם, והם יגרמו לנו לשלם הרבה יותר בטווח הרחוק. ואף אחד לא רוצה להשקיע יותר ממה שהוא כבר צריך. ליקויי בניה הם צרה גדולה, מאוד קשה להיפטר מהם לפעמים.
 
לא נעים לגלות שבמבנה שרכשנו ישנם ליקויי בניה, כולנו רוצים להיות שקטים עם החלטותינו, ולדעת שלא הוצאנו כסף רב על מבנה עם ליקויי בניה שלא שווה את ערכו ואת הכסף שחסכנו שנים רבות עד לקנייתו.

 

 

 

גלאי עשן