שמאות מקרקעין

 
 

שמאות מקרקעין

שמאות מקרקעין זה מקצוע שנעשה על ידי שמאים מנוסים ומקצועיים ונועד לתת לנו חוות דעת מקצועית לגבי איכות הנכס שאנחנו רוצים לקנות והשווי הממשי שלו.

בתים זה אחד הנכסים הכי יקרים שאנחנו קונים. אנחנו משקיעים בו לא רק כספית אלא גם רגשית ופיזית- הבית שלנו הוא מקום קדוש שבו אנחנו מקבלים הגנה, פרטיות וחום. אנחנו אוכלים בתוכו, ישנים בתוכו והוא בעצם מסמל איזה שהוא מבצר בשבילנו להגיע אליו כשאנחנו רוצים להיות לבד ולא בתוך קבוצה. בתים זה נכסים שצריכים להיות לא רק יפים מבחוץ ומבפנים אלא גם יעילים- הם צריכים להיות בנויים בצורה טובה, לספק בידוד תרמי ואקוסטי ובאופן כללי להיות יציבים וחזקים ותקינים על כל מה שקשור בהם (צנרת, חיווט וכן הלאה) כדי שיוכלו לספק לנו שהות ארוכת שנים בלי יותר מדי כאבי ראש. במקרים שבתים לא מספקים את הדברים האלה אנחנו צריכים לדעת לגבי זה- לדעת כמה יעלה לנו לתקן את זה אם זה בכלל אפשרי ואז להגיע לשיקול האם המחיר המוצע על הנכס באמת כדאי לנו.

שמאות מקרקעין בעצם עוזרת לנו לקבל חוות דעת מקצועית לגבי נכס שאנחנו לא יכולים להיות מקצועיים לגביו, בין אם מתוך בורות וחוסר ידיעה לגבי כל הפרטים שיש לדעת בכל מה שנגוע למקרקעין או שאנחנו פשוט לא רוצים לדעת כי אנחנו כל כך מסנוורים מהפנטזיה שלנו כשאנחנו מתחילים לדמיין איזה מקום מושלם זה לגדל את הילדים שלנו, לעסוק בו כמשרד ביתי או כל דבר אחר ופשוט מתעלמים או לא רוצים לראות את הבעיות שיש בנכס ושהוא לא באמת מה שהוא מתיימר להיות.

שמאות מקרקעין נועדה לתת חוות דעת מקצועית בעולם שבו אנחנו לא יכולים לסמוך פשוט על המילים של האנשים- כשאנחנו לא יכולים להיות בטוחים שלא מנסים לרמות אותנו ולסחוט מאיתנו את הכסף, וכשאנחנו חושבים שאולי נותנים לנו רק חצאי אמיתות ויש דברים שאנחנו צריכים להיות מודעים אליהם אבל לא יכולים מתוך בורות גרידא, שמאות מקרקעין נעשית מועילה- שמאות מקרקעין נותנת לנו את האפשרות להיות מודעים להרבה דברים שאחרת לא היינו יכולים להיות מודעים אליהם וכך לקבל פרספקטיבה יותר מלאה לגבי טיב הנכס והשווי שלו וכך נותנת לנו את האפשרות לשקול בצורה הרבה יותר כנה ואמיתית האם הנכס הזה מתאים לנו ולהיות שלמים עם הבחירה שלנו.

כשאנחנו לא מודעים לחלק מהדברים אנחנו לפעמים מופתעים מזה בזמן הכי לא מתאים. אנחנו כועסים, מקללים וחושבים איך רימו אותנו כששילמנו כל כך הרבה כסף על משהו שהיה אמור להיות מושלם. כדי למנוע את עוגמת הנפש הזה, שמאות מקרקעין לעיתים באה לידי עזרה ועוזרת לנו להבין מה אנחנו באמת קונים.

 

 

 

גלאי עשן