שיפוצים

 
 

שיפוצים

עומדים לבצע שיפוצים מאסיביים בבית? בין אם אתם גרים בבית פרטי ובין אם אתם גרים בבניין משותף, השכנים שלכם עומדים לשלם מחיר בעד אותם שיפוצים.

בעוד שבבית פרטי קל יותר לבצע שיפוצים מאסיביים מבלי לפגוע בשכנים, בבניין דירות זה פשוט בלתי אפשרי.

אם אתם חיים בבניין הדירות שלכם כבר שנים ועומדים לשפץ את הבית בכדי להמשיך ולהתגורר בו לאורך השנים, אם הילדים שלכם חברים של ילדי השכנים ובעיקר - אם אתם בעצמכם ביחסי שכנות טובים ואתם רוצים לשמר את היחסים הללו - כדאי שתקראו מאמר זה המלמד אתכם איך לעבור בבית שיפוצים מבלי להכעיס את השכנים:

הודעה מוקדמת: כלל ראשון בביצוע שיפוצים בבית הוא לידע את השכנים מבעוד מועד. ניתן לעבור דירה דירה ולעדכן אותם באופן אישי או לתלות מכתב על גבי לוח המודעות ובו ההודעה על ביצוא שיפוצים בבית כולל תאריכי התחלה ותאריכי סיום. ככל שהשכנים ידעו מוקדם יותר כך הם יביעו פחות התנגדויות.

עדכנו אותם בכל התקלות האפשריות: שיפוצים משבשים את החיים של דיירי הבניין מעבר (כמובן) לחיי דיירי הבית המשפצים. יהיו ימים בהם יעבדו על מיים וינתקו את הברז המרכזי למספר שעות ואותו כנ"ל לגבי החשמל. כמו כן, יהיו ימים בהם ישברו קירות וישמעו רעשים מחרידים. חשוב לידע את השכנים לקראת המועד כדי שיערכו בהתאם.

שמירה על ניקיון ושקט: שיפוצים לוקחים זמן רב, בעיקר שיפוצים מאסיביים ועם כל הרצון של הקבלן ושלכם לסיים את המלאכה בהקדם, את תשכחו שיש לכם שכנים שצריך להתחשב בהם וזה אומר לא להתחיל לבצע עבודות בעיקר לא מרעישות בשעות הבוקר המוקדמות כמו: שואבי אבק מרכזיים. לא לגרור את עבודות השיפוצים עד שעות הערב המאוחרות (בהן אנשים חוזרים הביתה מהעבודה ומייחלים למעט שקט). מעבר לשעות העבודה, שימו לב שצוות השיפוצים משאיר את חדר המדרגות והחצר נקיים בסוף כל יום עבודה.

שיפוצים בבית גוררים בלאגן ולכלוך המורגשים לעיתים גם בקומות העליונות והתחתונות. שימו לב, בסוף כל יום עבודה, לעלות בחדר המדרגות וכן להכנס למעלית, לבדוק שהכל נקי, שלא נשארו חומרי עבודה, כלי עבודה ולא נותר אבק או רטיבות על המעקה או על הרצפה.

כאשר אתם מבצעים שיפוצים בבית, אתם לוקחים בחשבון שהבית שלכם יהיה מלוכלך ומבולגן אבל השכנים שלכם לחלוטין לא צריכים לסבול.

לגבי פינוי האשפה - ישנם כיום פטנטים של פינוי אשפה דרך החלון ישירות למיכל אשפה ("זבל-בר"). ציינו בפני הקבלן את האופציה הזו מאחר והיא ידידותית יותר הן לצוות העובדים (זה חוסך מהם התרוצצויות בחדרי מדרכות עם מטען כבד) אבל זה בעיקר חוסך לשכנים רעש ולכלוך בתוך חדר המדרגות.

אם אתם מבצעים שיפוצים בבית ומשתמשים ב"זבל-בר" ובמיכלית אשפה, כדאי לכם לברר עם העירייה או המועצה לגבי היתר. הנחת מיכלית אשפה דורשת אישור מהרשויות ויש כמובן את נושא הסדרי החניה עבור הרכבים של צוות העובדים. אל תניחו להם להשתמש בחניות השמורות לשכנים שלכם כי זה יעורר התנגדות.

אנשים רבים מתלוננים על יחס עויין מצד השכנים בזמן שעבודות שיפוצים מתבצעות אצלם בבית וברוב המקרים אפשר להבין אותם. דמיינו את עצמכם נאלצים להתמודד עם רעש ולכלוך כשזה לא נועד לשרת את הצרכים שלכם - לא נעים נכון?

היו סבלניים, היו מתחשבים ואפילו - תנצלו את השיפוצים בבית שלכם כדי לתרום חזרה לבניין ולדירייו. יש דרכים רבות לנצל שיפוצים לטובת חיזוק הקשר עם השכנים לדוגמא: ניתן לסייד את חדר המדרגות או את הלובי על חשבונכם או אולי אף לרכוש "מתנה" לבניין כגון - ראי גדול לכניסה לבניין או עציץ.

אל תשכחו לתלות מכתב תודה לשכנים על סבלנותם והכי חשוב - אל תשכחו להזמינם לראות את הבית המשופץ בסוף התהליך !

 

 

 

גלאי עשן