עורך דין איכות הסביבה

 

עורך דין איכות הסביבה

עורך דין העוסק באיכות הסביבה דואג, למעשה, לשני עניינים מהותיים וסותרים. או שהוא מייצג את מי שדבק בצד הירוק, בהיעדר מזהמים ובצמצום כוחם של מפעלים, או שהוא מגן על המפעלים המזהמים מפני רוחשי רעתם. בשני המקרים, זו צריכה להיות סמכות בעלת ידע רב באיכות הסביבה ובפרט – בנהלים של איכות הסביבה כפי שהם באים לידי ביטוי בניהול המדינה, ובפרט – בנושאי חקיקה שכבר נידונו בעבר. 

ייצוג ארגוני הירוקים ודיירי שכונות התומכים בהם נגד מזהמים שונים

הגשת תביעה או מכתב לעירייה נגד הצבת אנטנה סלולרית בשכונה, הגשת תביעה או מכתב לעירייה נגד הצבת מזבלה שכונתית או עירונית, או אתר פינוי חפצים באזור המגורים, הגשת תביעה או תלונה לרשויות נגד הצבת ארובות עשן תעשייתיות, תחנות כוח ועוד. עורך דין איכות הסביבה פועל, למעשה, להראות שהזיהום שנוצר אינו חוקי ומנוגד לדיני המשפט הקיימים בישראל, ועל ידי כך – גורם לבית המשפט להכריז על ביטול הפרויקט המזהם. בעל הפרויקט יציג טענות שהוא רלוונטי מתמיד וביטולו יגרום לנזקים מהכיוון השני, והטוב שבטוענים ינצח בדיון. לכן, חשוב שאם נקלעתם למצב שהסביבה שלכם ניזוקה וזוהמה, תיעזרו בעורך דין שיודע מה הוא עושה, אשר יפעל להסרת המטרד וביטולו.

ייצוג המפעלים המזהמים, חברות הסלולר, וגופים תעשייתיים שונים הנאלצים לזהם את הסביבה

ראשית כל, לא כל מקרה הוא מקרה שעורך דין איכות הסביבה רואה בו כ- "ייהרג ובל יעבור", ואם יש פתרונות אחרים שלא יזהמו, הוא יציע אותם. למשל, אם העירייה החליטה להזרים שפכים לים, והוכח כי ניתן היה להזרימם למקום אחר, בו זה לא מזיק לסביבה, קשה לומר שאותו עו"ד יסכים לייצג ביושר את אותה עירייה. לרוב, מדובר במקרים שלא רק שהוכח כי אין אלטרנטיבה, אלא שמבחינה משפטית העורך דין יודע שהסיכוי לקבל הרשעה מבית המשפט נמוך (וזה לא מובן מאליו בישראל, בה למערכת המשפט יש שיא החזקות של 99% הרשעות בשנה). במקרים כאלו, ייצג עורך הדין מפעלים עם ארובות אשן, חברות סלולר, וכל ישות אחרת הניצבת מול הציבור ככזו שאחראית לזיהום ולהידרדרות רמת החיים עקב נוכחותו באזור המדובר. 

בין אם אתם מעורבים בנושאי זיהום אוויר כנפגעים או כאנשי תעשייה המבקשים להחיל זאת, טוב תעשו אם לדיונים המשפטיים תתייצבו עם עורך הדין,

 

 

 

 

גלאי עשן