בדיקת קרינה

 
 

בדיקת קרינה לא רק בשביל השקט הנפשי

אם המושג "בדיקת קרינה" לא נשמע לכם מוכר סימן שהגיע הזמן להתחיל לקרוא עיתונים, לצפות בטלויזיה או בקיצור לנחות! אין הרבה נושאים שמעניינים ומדאיגים את הציבור הרחב בלי שום קשר לדעותיו הפוליטיות, לאזור הגיאוגרפי בו הוא חי או למצב הסוציו אקונומי שלו, מאשר הפחד מקרינה רדיו אקטיבית מסרטנת. ככל שהעולם הופך יותר ויותר מתועש באמצעות טכנולוגיות מתקדמות כך גוברת סכנת הקרינה אשר מוכחת חזור והוכח על ידי האקדמיה וגופים העוסקים באיכות כדור הארץ ובריאות הציבור כי מדובר בתופעה מסוכנת לבריאות הציבור בפרט ולכדור הארץ בכלל (מה שכמובן צפוי להשליך על איכות החיים של האדם בדורות הבאים).

בדיקת קרינה נועדה לבחון את רמת הסיכון של מפעלים וחברות:

בדיקת קרינה מבוצעת על ידי גורמים חיצוניים לחברה כמו פיקוח למבנים ובניינים בבניה, המוסמכים על ידי ארגונים גלובליים למען שמירה על כדור הארץ (המשרד לאיכות הסביבה, גרין פיס וכיו"ב), בודקים מפעלים, חברות, תאגידים וכיו"ב, בדיקת קרינה אשר נועדה לבדוק את רמת הנזק שאותה חברה או אותו גוף מסבים לכדור הארץ מבחינת הקרינה הרדיו אקטיבים הנפלט. בדיקת קרינה המבוצעת באמצעות מכשירי מדידה חדישים ומתקדמים היא הדרך היחידה לבדוק בדיוק עד כמה מפעל או חברה אחת קטנה, אשר היא לרוב בבעלות פרטית, עלולה לפגוע בעולם ובמיליוני תושבים החיים בו. בדיקת קרינה היא השתקפות של הנזק הפרטי שבעל אינטרס כלכלי אחד מסוגל להסב למען רווחתו האישים על חשבון ציבור עצום של בני אדם החיים ואשר יחיו בעתיד על כדור הארץ.

בדיקת קרינה נועדה לבחון את סביבת המגורים, עבודה ולימודים שלכם:

בדיקת קרינה נועדה כאמור לשלול רשיונות של חברות ואף בדיקת קרינה נועדה בכדי לעמוד את הנזק שגופים וחברות מסבים לכדור הארץ בכדי לכנוס אותם ואף להטיל עליהם סנקציות משפטיות אבל כל זה לא עוזר לבני האדם הנמצאים בקרבת מוקד בו יש קרינה חזקה המסכנת את בריאותם. בדיקת קרינה למבנים ואזורים, מטעם התושבים, באה לבדוק את איכות הסביבה בה אנשים פרטיים מתגוררים, שולחים את הילדים לבית הספר או מטיילים בגינה ליד הבית. בדיקת קרינה במקרה הזה נועדה לאשר להם שהם חיים בסביבה לא מסוכנת או להצביע על מוקד הבעיה ומידת הסכנה הנשקפת ממנה (דוגמה: אנטנות סלולאריות לצד בתי ספר או צלחות לוויין על גגות של בתים פרטיים וכו').

איך מבוצעת בדיקת קרינה ומי מוסמך לבצע בדיקת קרינה?

בדיקת קרינה מבוצעת על ידי גופים חיצוניים לאותן חברות אשר אותן בעצם בודקים (כך שכאשר חברות סלולאריות אומרות שהן שולחות צוותים מטעמם לבצע "בדיקת קרינה" סלולארית במקום, אסור לכם לסמוך על הממצאים כי הם כמובן משוחדים). בדיקת קרינה הינה רלוונטית ומדוייקת כאשר היא מבוצעת על ידי אנשי מקצוע מוכשרים, מוסמכים ובעלי הכלים הנכונים לבדיקות קרינה במבנים ומתקנים שונים כגון: חברות סלולאריות, מפעלים אלקטרוניים, חברות לוויין ותקשורת ועוד.

 

 

 

גלאי עשן