בדיקת דירה

 
 

בדיקות דירה

במאמר שלפניכם נסביר מהו הליך בדיקות דירה: ככלל, כאשר אתם עוברים לגור במקום חדש עם גגות הזזה, רצוי מאד להזמין את השירות. שירות זה, במיוחד בשנים האחרונות, בהן הכלכלה הישראלית עצבנית מתמיד, הוא כמעט בגדר מוצר חובה לכל רוכש דירות – בין אם למטרות השקעה ובין אם למטרות מגורים. בדיקות דירה ייעשו הן ברמת הדירה והן ברמת סביבת המגורים. להלן מספר דוגמאות לביצוע בדיקות דירה על ידי חברה מוסמכת:

בדיקות פנים הדירה

בפנים הדירה ייבדקו כל רכיביה: המראה הכללי שלה - מערכות ניקוי לבית, המיקום שלה ביחס לבניין, האם מיקומה יכול להשביח את עלות הנכס מהר או לאט בהשוואה ליתר הדיירים, האם מיקומה של הדירה הוא מיקום כדאי לצורכי השקעה או לא: יש לבדוק זאת ביחס לאוכלוסייה באיזור. כך, למשל, אם מדובר בשכונת גמלאים בנתניה, לדוגמה, והדירה לצורכי השקעה כאשר היא בקומה רביעית ללא מעלית, הדבר יירשם כחיסרון חמור אשר יכול לעכב לכם את מכירת הנכס.

לעומת זאת, אם הדירה נמצאת בשכונות אוניברסיטה כמו רמת אביב או גבעת שפירא בירושלים – דירה שכזו היא אטרקציה לכל סטודנט שיוכל לעשות כביסה על הגג של הבניין, ולכן חברת בדיקות דירה תמליץ למשקיע להשקיע במקום.

בדיקות הסביבה הקרובה

בדיקת הסביבה הקרובה תבוצע במשך תקופה ארוכה בה היא תיחקר על ידי צוות בדיקות דירה מלפני ולפנים: ייבדקו כל התשתיות בשכונה: האם המים והחשמל זורמים תדיר בשכונה, והאם רשת הצינורות בשכונה ערוכה להתמודדות עם חורף קשה. כמו כן, יבדקו הצוותים האם החומר האנושי בשכונה טוב, והאם יש נכסים שנוכחותם בשכונה מהווה יתרון משמעותי: מוסדות לימוד, מקומות עבודה, צהרונים לילדים ועוד.

תיבדק גם קרבה למרכז מסחרי, ותיעשה בדיקה מקיפה של תיק הבניין שלכם: אנשי בדיקות דירה יגשו עבורכם לעירייה ויבקשו מהלבלר את תיק הבניין: הם יעיינו בתיק ויוודאו שהבניין נבנה בהיתר חוקי, שלא נרשמו בו סכסוכי שכנים, ושהוא נקי מתופעות כמו פשע מאורגן או סכנות אחרות. בדיקה דומה תיעשה גם למבנים סמוכים בשכונה. בנוסף, יוודאו צוותי בדיקות דירות שהעירייה ממשיכה להשביח את השכונה ולא לבטל בה פרויקטים. במידה ובוטלו פרויקטים רבים במקום, תמליץ חברת בדיקות דירה הן למשקיעים והן לאזרחים המעוניינים להתגורר במקום שלא לממש את העסקה בשל אי הוודאות שבביטול זה.

 

 

 

גלאי עשן