אנרגיה סולארית

 
 

שימוש באנרגיית השמש

הפקת תועלת באמצעות שימוש באנרגיית השמש הוא אחד האתגרים הגדולים ביותר באנושות. ההמרה של קרני האור לאנרגיה חשמלית הפכה ליעילה ומועילה יותר הן מבחינת איכות הסביבה והן מבחינת החיסכון הכספי. כאשר נעשה שימוש באנרגיית השמש ליצירת חשמל כאמור היתרונות הם רבים. האנרגיה היא אנרגיה ירוקה שאינה מזהמת ואינה נתמכת על אנרגיה מתכלה כמו נפט וגז. לא לחינם, הרבה גופים עסקיים עברו לשימוש באנרגיה סולארית גם למען חיסכון גדול וגם למען שיפור איכות הסביבה. ניתן היום לעשות כסף באמצעות העברת החשמל העודף לחברת החשמל כאשר ישנם אנשים שיש להם מערכת של אנרגיה סולארית. ההשקעה הראשונית היא גבוהה, אך עד מהרה מחזירים את ההשקעה באמצעות  הוזלת החשמל באנרגיה סולארית וקבלת כסף מחברת החשמל על חשמל סולארי עודף.

חוסר או עומס בחשמל – מה עושים?

רשתות החשמל, חייבים לדעת מתי לסדור מקורות של ייצור על מנת שלא יהיו אופציות של חוסר בחשמל, או עומס כאשר מופעלים הרבה מכשירי חשמל  זוללי אנרגיה במקומות שונים בארץ. מה בעצם קורה כאשר אי אפשר להקים תשתית חשמל? זה בדיוק העניין של הקמת מערכות סולאריות עצמאיות גם בבתים , בנייני המגורים ובמפעלים השונים.   יש מערכות סולאריות רבות שניתן לראותם ביישובי ספר ובמקומות מרוחקם  ותפקידן הוא לספק חשמל לכל מי שנמצא באזור. מאיפה התחיל בארץ שימוש באנרגיית השמש? מי שזוכרה את תקופת יום כיפור ובעקבות משבר הנפט העולמי שאילץ את ישראל לחייב את אזרחיה לחסוך בחשמל. אחד  הגורמים הידועים שהתחילו להשתמש בו להפקת אנרגיה סולארית הוא דוד השמש שכולנו מכירים, והוא אגב המצאה ישראלית ואין בית היום בארץ ובחו"ל שאין בו דוד שמש. שימוש באנרגית השמש הינה עוד שלב חשוב מאוד במאבק למירה על איכות הסביבה היות ויש ברשותנו משאב טבעי שיכול לעמוד לרשותנו כל הזמן והוא לעולם לא יתכלה.

להוריד את התלות במדינות הנפט

שימוש באנרגיית השמש, יוריד מישראל ומהרבה מדינות בעולם את התלות במדינות המספקות נפט. ניתן לראות כבר הרבה שנים את ההמצאה של מכוניות שמשתמשים בהם באנרגיה סולארית שזה כנראה הדבר הבא לאחר המצאת דוד השמש. מחקרים מראים שהנפט והגז בעולם יתכלה, אף אחד עדיין אינו יודע מתי בדיוק ולכן מוציאים הרבה משאבים והמצאות סביב האנרגיה הסולארית.

 

 

 

גלאי עשן